Jakie dokumenty do sprzedaży pojazdu? – 500 42 33 22 Skup samochodów, złomowanie i kasacja aut

Jakie dokumenty do sprzedaży pojazdu?

Skup busów i aut dostawczych
Jaka cena za auto na złom?
20 stycznia 2021
skup aut bez dowodu rejestracyjnego OC i przeglądu technicznego
Jakie dokumenty przy kupnie pojazdu?
20 stycznia 2021

Jakie dokumenty do sprzedaży pojazdu?

kasacja i złomowanie z zaświadczeniem do wydziału komunikacji

kasacja i złomowanie z zaświadczeniem do wydziału komunikacji

Chcesz sprzedać auto? W takim przypadku musisz zgromadzić odpowiednie dokumenty, które będą potrzebne do realizacji transakcji. Jakie z ich należy zebrać?

 

Procedura sprzedaży samochodu

Niektóre samochody zmieniają swoich właścicieli nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt razy. Procedura sprzedaży musi być wtedy odpowiednio przeprowadzona, zgodnie z przepisami prawa.

 

Aby sprzedać samochód, należy nie tylko znaleźć na niego kupującego. Również trzeba zebrać właściwe dokumenty, które są niezbędne do przeprowadzenia transakcji. Na ich podstawie będzie można przygotować umowę kupna-sprzedaży pojazdu.

 

Dokumenty potrzebne do sprzedaży auta

Żeby sprzedać samochód, potrzebne będą poniższe dokumenty:

·         dowód rejestracyjny samochodu

·         karta pojazdu – wtedy, gdy została ona do niego wydana

·         aktualna polisa ubezpieczeniowa OC

·         dowód osobisty właściciela albo dowody osobiste współwłaścicieli pojazdu

 

Konieczne może być również zgromadzenie dodatkowych dokumentów. W przypadku, gdy pojazd ma instalację gazową, należy także poszukać dokumentu homologacji butli gazowej.

 

Właściciel auta powinien również przekazać kupującemu komplet kluczyków samochodowych oraz dokumentację samochodu, na przykład jego instrukcję obsługi.

 

Umowa kupna-sprzedaży samochodu

Do potwierdzenia transakcji sprzedaży pojazdu konieczne jest również przygotowanie jeszcze jednego dokumentu, a mianowicie umowy kupna-sprzedaży.

 

W internecie można znaleźć gotowe wzory dokumentów, na podstawie których można przygotować własną umowę. Dzięki temu nie trzeba tworzyć je od zera. W umowie wpisuje się wszystkie najważniejsze dane o stronach transakcji i przedmiocie sprzedaży.

 

Sprzedaż samochodu – także w skupie!

Chcesz łatwiej sprzedać samochód? W takim przypadku nie musisz poszukiwać kupującego na własną rękę. Skorzystaj z usług skupu samochodów, aby natychmiast zrealizować transakcję!

 

W przypadku sprzedaży pojazdu w skupie samochodów nie trzeba również samemu przygotowywać umowy. Wystarczy tylko dostarczyć potrzebne dokumenty. Pracownicy skupu samochodowego mogą wtedy zająć się wszystkimi formalnościami związanymi z dokonaniem sprzedaży.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/dsenatrov/auto-skup24h.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
admin

Komentarze są wyłączone.