Ile kosztuje złomowanie auta? – 500 42 33 22 Skup samochodów, złomowanie i kasacja aut

Ile kosztuje złomowanie auta?

Dokumenty do sprzedaży auta na złom i kasację
Co zrobić, jeśli zostały zagubione dokumenty od auta?
20 stycznia 2021
Złomowanie i kasacja aut Pruszków
Ile płaci się za złomowanie / kasację samochodu?
20 stycznia 2021

Ile kosztuje złomowanie auta?

Złomowanie i kasacja aut Pruszków

Złomowanie i kasacja aut Pruszków

Złomowanie pojazdu jest prowadzone wtedy, gdy nie nadaje się on już do użytkowania, a jego naprawa nie jest opłacalna. Ile trzeba zapłacić za złomowanie samochodu?

 

Kiedy konieczna jest kasacja samochodu?

Kasacja pojazdów, inaczej określana również jako złomowanie, jest procedurą, która polega na rozebraniu oraz na zniszczeniu pojazdu, który nie nadaje się już do użytku. Takie czynności prowadzi stacja demontażu pojazdów.

 

Złomowanie najczęściej konieczne jest wtedy, gdy samochód ma szkodę całkowitą – jego naprawa nie jest opłacalna, ale również w innych sytuacjach.

 

Kasacji poddawane są także:

·         auta uszkodzone

·         samochody spalone

·         samochody po aktach wandalizmu

·         auta wybrakowane

·         stare samochody

 

Ceny za złomowanie auta

Złomowanie pozwala właścicielowi pojazdu na odzyskanie części jego wartości. W tym przypadku wykonuje się wycenę polegającą na zważeniu pojazdu. Następnie waga ta porównywalna jest z tą wpisaną w rubryce G w dowodzie rejestracyjnym.

 

Zatem cena za złomowanie auta jest zależna od jego ciężaru w momencie sprzedaży. Gdy waga się zgadza, wtedy wypłacana jest kwota za każdy kilogram pojazdu. Gdy jednak pojawiają się braki, na przykład z auta wcześniej wymontowano części, wtedy cena jest niższa lub nawet może dojść do konieczności dopłaty.

 

Mogą pojawić się równie dodatkowe koszty, na przykład wtedy, gdy auto kasacja wymaga zamówienia lawety do przetransportowania pojazdu do stacji demontażu.

 

Jak złomować pojazd?

Właściciel może zlecić złomowanie auta samodzielnie, ale obecnie również można zlecić taką obsługę w skupie samochodów. To najlepszy wybór dla osób, którym zależy na większym komforcie i oszczędności czasu.

 

Skup samochodów może odkupić pojazd i następnie przekazać klientowi wypłatę środków ze złomowania lub wystawić rachunek, gdy auto było wybrakowane. Skupy zapewniają również usługi lawetą.

 

Po wykonaniu kasacji należy także pamiętać o dwóch ważnych formalnościach:

·         wyrejestrowanie samochodu w Wydziale Komunikacji

·         wypowiedzenie umowy ubezpieczeniowej

 

Gdy chcesz zlecić złomowanie aut, zapraszamy do skorzystania z oferty naszego skupu samochodowego!


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/dsenatrov/auto-skup24h.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
admin

Komentarze są wyłączone.