Ile płaci się za złomowanie / kasację samochodu? – 500 42 33 22 Skup samochodów, złomowanie i kasacja aut

Ile płaci się za złomowanie / kasację samochodu?

Złomowanie i kasacja aut Pruszków
Ile kosztuje złomowanie auta?
20 stycznia 2021
Złomowanie holowanie laweta kasacja samochodów
Jak i komu sprzedać zepsute auto?
20 stycznia 2021

Ile płaci się za złomowanie / kasację samochodu?

Złomowanie i kasacja aut Pruszków

Złomowanie i kasacja aut Pruszków

Zezłomowanie, czyli kasacja pojazdów prowadzone jest wtedy, gdy nie nadają się one już do użytkowania. Ile płaci się za taką usługę?

 

Kasacja pojazdu – kiedy jest konieczna?

Do kasacji pojazdu dochodzi najczęściej wtedy, gdy został on uszkodzony podczas wypadku samochodowego. Złomowanie auta jest konieczne w sytuacji, gdy zniszczenie jest tak duże, że pojazdu nie można już naprawić lub też naprawa nie jest opłacalna ze względu na wartość pojazdu.

 

Dodatkowo złomowane są inne pojazdy, na przykład stare, zdekompletowane, spalone, zniszczone, które nie nadają się do jazdy.

 

W związku ze złomowaniem pojazdu bardzo często pojawia się pytanie – ile trzeba zapłacić za taką usługę? Generalnie, auto kasacja pozwala właścicielowi pojazdu na otrzymanie zapłaty za samochód, czyli można jeszcze na niej zarobić. W określonych sytuacjach jednak należy za nią dopłacić.

 

Kiedy stacja demontażu płaci właścicielowi auta?

Aby stacja demontażu pojazdów zapłaciła za złomowanie, należy odstawić do niej pojazd w odpowiednim ciężarze. Jest to kluczowe kryterium przy ustalaniu wysokości zapłaty.

 

Samochód jest ważony na stacji i jego ciężar porównywalny jest z tym znajdującym się w dowodzie rejestracyjnym, a dokładnie w rubryce określanej jako G. Gdy ciężar jest porównywalny, wtedy stacja wypłaca kwotę odpowiadającą ciężarowi – za każdy kilogram to kilkadziesiąt groszy.

 

Kiedy właściciel auta musi zapłacić w stacji demontażu?

Może jednak zdarzyć się, że do stacji oddawany jest pojazd mocno uszkodzony, wybrakowany, spalony, którego waga różni się od tej podanej w dowodzie rejestracyjnym.

 

Gdy różnice te nie są znaczne, wówczas odejmowane są one od kwoty do wypłaty, natomiast może zdarzyć się, że różnica wagowa będzie tak duża, że właściciel auta musi dopłacić. Wówczas cena za złomowanie auta może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

 

Złomowanie aut możesz zlecić również w naszym skupie samochodów – odbierzemy auto lawetą i dowieziemy do skupu. Gdy chcesz dowiedzieć się więcej o orientacyjnej kwocie do wypłaty albo zapłaty, skontaktuj się z nami!


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/dsenatrov/auto-skup24h.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
admin

Komentarze są wyłączone.