Co zrobić, jeśli auto nie ma OC? – 500 42 33 22 Skup samochodów, złomowanie i kasacja aut

Co zrobić, jeśli auto nie ma OC?

Skup aut Pruszków
Skup aut za gotówkę w Warszawie ?
20 stycznia 2021
Skup aut Pruszków
Co zrobić, jeśli zostały skradzione tablice rejestracyjne?
20 stycznia 2021

Co zrobić, jeśli auto nie ma OC?

Skup aut Pruszków

Skup aut Pruszków

Polisa OC, czyli odpowiedzialności cywilnej jest rodzajem ubezpieczenia, które chroni właściciela przed odpowiedzialnością cywilną w razie wywołania przez niego szkody. OC to polisa obowiązkowa w przypadku każdego samochodu. Co zrobić, gdy auto nie ma ważnego OC?

 

Czy ubezpieczenie OC samochodu jest
obowiązkowe?

Ubezpieczenie odpowiedzialności
cywilne w przypadku samochodów ma na celu zabezpieczenie właściciela przed skutkami wywołanych przez niego zdarzeń drogowych. Te mogą pociągać za sobą wysokie wydatki, dlatego polisa chroni przed nimi swojego posiadacza.

 

Polisa samochodowa OC musi być wykupiona na każdy pojazd – także wtedy, gdy nie jest on używany. W przypadku braku polisy właściciel czy współwłaściciele pojazdu mogą narazić się na wysokie kary.

 

Kary za brak ważnej polisy OC

Kary finansowe za brak polisy odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli aut nakładane są przez UFG, czyli Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

 

Wysokość kary za brak OC w 2021
roku dla samochodu osobowego:

·        
1120 złotych za brak OC do 3 dni

·        
2800 złotych za brak OC od 4 do 14 dni

·        
5600 złotych za brak OC powyżej 14 dni

 

Co zrobić, gdy auto nie ma ważnego
OC?

Posiadacz auta powinien pamiętać o tym, żeby zawsze w porę wykupić polisę ubezpieczeniową OC. Można zrobić to w dowolnym zakładzie ubezpieczeniowym – ceny ustalane są indywidualnie.

 

Jeżeli pojazd nie ma ważnego OC i ma być użytkowany, wtedy warto jak najszybciej zawrzeć umowę. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie wymagają wpłaty całości kwoty od razu – można także płacić ją ratalnie.

 

W przypadku, gdy pojazd nie ma być używany i nie jest potrzebny, najlepiej go odsprzedać. W takim przypadku najszybszą opcją będzie skup samochodów bez OC.

 

To usługa skierowana do wszystkich właścicieli aut, których ubezpieczenie OC niedługo się kończy lub już się zakończyło. Jego brak nie jest wtedy przeszkodą w realizacji transakcji. Znalezienie kupującego przez ogłoszenia nie jest jednak proste i może być czasochłonne. Właśnie dlatego najlepszą opcją jest skup aut. Transakcja może trwać wtedy zaledwie jeden dzień!


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/dsenatrov/auto-skup24h.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
admin

Komentarze są wyłączone.