Jaka cena za auto na złom? – 500 42 33 22 Skup samochodów, złomowanie i kasacja aut

Jaka cena za auto na złom?

Złomowanie holowanie laweta kasacja samochodów
Jak zezłomować auto?
20 stycznia 2021
kasacja i złomowanie z zaświadczeniem do wydziału komunikacji
Jakie dokumenty do sprzedaży pojazdu?
20 stycznia 2021

Jaka cena za auto na złom?

Skup busów i aut dostawczych

Skup busów i aut dostawczych

Za zezłomowanie samochodu można dostać określoną sumę, jednak zdarza się też, że właściciel auta musi dopłacić za jego kasację. Jaka jest cena auta na złom? Od czego zależna jest wysokość wypłaty?

 

Kiedy złomuje się auta?

Złomowanie samochodu jest procedurą, która prowadzona jest wtedy, gdy pojazd nie działa, jest uszkodzony, stary, dlatego nie nadaje się on już do użytkowania, a jego naprawa nie jest opłacalna.

 

Złomowaniem pojazdów zajmuje się stacja demontażu pojazdów – takie punkty można znaleźć na terenie całej Polski. Złomowanie auta można wykonać we własnym zakresie lub też można zlecić je innej firmie, na przykład w skupie samochodów świadczącym usługi tego typu.

 

Od czego zależy wypłata za zezłomowany samochód?

W większości przypadków właściciel samochodu przeznaczanego do złomowania może zarobić na jego oddaniu do stacji demontażu. Jeszcze parę lat temu sytuacja wyglądała inaczej – właściciel musiał ponosić dodatkowe koszty, czego efektem było zaleganie samochodów na parkingach, działkach.

 

W przypadku oddania pojazdu do centrum demontażu zarobek jest niewielki, jednak właściciel samochodu nie musi wtedy ponosić sporych kosztów. Cena za złomowanie auta zależna jest od naczelnego czynnika – ciężaru pojazdu.

 

Aby otrzymać wypłatę, należy dostarczyć do stacji pojazd o ciężarze, który odpowiada temu wpisanemu w dowodzie rejestracyjnym. Przed kasacją auto jest ważone i jeżeli pojawiają się różnice w ciężarze, wypłata jest niższa. Minimum wagowe to zwykle 90 proc. wagi zapisanej w rubryce G w dowodzie rejestracyjnym, jednak jest to zależne od skupu.

 

W przypadku samochodów znacznie zdekompletowanych, na przykład po rozbiórce części, spaleniu, może zdarzyć się, że właściciel będzie musiał dopłacić.

 

Ile kosztuje kilogram auto złomu?

Ceny za 1 kilogram złomu samochodowego są zależne od różnych czynników, w tym od rodzaju auta. Najczęściej trzeba liczyć się z ceną wynoszącą kilkadziesiąt groszy – od 30 groszy do 70 groszy.

 

Pamiętaj też o tym, że auto do kasacji możesz sprzedać również w skupie samochodów, który zorganizuje jego transport lawetą!


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/dsenatrov/auto-skup24h.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
admin

Komentarze są wyłączone.