Co zrobić, jeśli zostały zagubione dokumenty od auta? – 500 42 33 22 Skup samochodów, złomowanie i kasacja aut

Co zrobić, jeśli zostały zagubione dokumenty od auta?

Skup aut Pruszków
Co zrobić, jeśli zostały skradzione tablice rejestracyjne?
20 stycznia 2021
Złomowanie i kasacja aut Pruszków
Ile kosztuje złomowanie auta?
20 stycznia 2021

Co zrobić, jeśli zostały zagubione dokumenty od auta?

Dokumenty do sprzedaży auta na złom i kasację

Dokumenty do sprzedaży auta na złom i kasację

Dokumenty samochodowe są niezbędne do legitymowania się podczas kontroli, a także do prowadzenia różnych czynności – od załatwienia spraw urzędowych, przez wykupienie ubezpieczenia, a skończywszy na sprzedaży pojazdu. Co zrobić, gdy nie możemy znaleźć dokumentów do auta?

 

Utrata prawa jazdy

Prawo jazdy to dokument potwierdzający posiadane uprawienia do prowadzenia pojazdu. Utrata tego dokumentu oznacza, że konieczne będzie wyrobienie nowego.

 

Aby otrzymać duplikat prawa jazdy, konieczne jest przede wszystkim udanie się do Wydziału Komunikacji, w którym można złożyć odpowiednio wniosek. Należy także dołączyć do niego fotografię. Podczas składania wniosku należy też przedstawić dowód osobisty.

 

Na nowe prawo jazdy należy zaczekać około 30 dni. Wiele urzędów przekazuje interesantom wiadomość e-mail albo SMS o tym, że dokument jest gotowy do odbioru.

 

Utrata dowodu rejestracyjnego

Dowód rejestracyjny samochodu jest bardzo ważnym dokumentem, w którym znajdują się wszystkie kluczowe dane o pojeździe. W tym przypadku konieczne jest przejście nieco bardziej skomplikowanej ścieżki niż przy ubieganiu się o duplikat prawa jazdy. Sprawę również załatwia się w Wydziale Komunikacji.

 

Aby otrzymać nowy dowód rejestracyjny pojazdu, należy przygotować:

·         dowód osobisty

·         wypełniony wniosek o wydanie dowodu rejestracyjnego

·         dowód wykupienia polisy ubezpieczeniowej OC

·         tablice rejestracyjne

·         kartę pojazdu – gdy została wydana

·         oświadczenie o utracie dowodu rejestracyjnego

·         informacje o badaniach technicznych pojazdu

 

Czas oczekiwania na wydanie dowodu osobistego to zwykle około 2 tygodnie.

 

Utrata karty pojazdu

Gdy samochód posiadał kartę pojazdu i doszło do jej utraty, również należy wyrobić nową. W tym przypadku należy wypełnić wniosek o wydanie karty pojazdu, a także przygotowanie dodatkowych dokumentów jak dowód osobisty, dowód opłaty OC, dowód rejestracyjny. Należy też wziąć tablice rejestracyjne.

 

Czy auto bez dokumentów można sprzedać?

Warto też wskazać, że istnieje możliwość sprzedaży pojazdu, który nie ma kompletnych dokumentów – dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu. Najlepiej wybrać wtedy firmy prowadzące skupowanie aut – wtedy transakcję można zrealizować od ręki!


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/dsenatrov/auto-skup24h.pl/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 286
admin

Komentarze są wyłączone.